Mieszkanie w kolorach morza

Styl nadmorski lub inaczej śródziemnomorski
Styl lata, bo tak go nazywam, musi kojarzyć się z naturalnością, czyli powinno dominować w nim drewno, wiklina, rattan, kamień, cegła.
Przywołuje feerię zapachów, smaków i kolorów na południowym wybrzeżu Europy. Nieformalny i przyjazny styl życia regionu odzwierciedla się w swobodnym wzornictwie, rustykalnych meblach i teksturach ściennych. Jest to kolorowy i przyjemny styl, który wprowadza dotyk Morza Śródziemnego nawet do najbardziej wysuniętego na północ domu.
Śródziemnomorskie elementy projektu i wpływy
Styl śródziemnomorski odnosi się mniej więcej do stylistyki południowej Grecji, Włoch i Hiszpanii. Region ten znany jest z turkusowych wód (stąd cote d’azur), musujących słonecznych dni oraz żywych produktów i kwiatów, które są odzwierciedlone w śródziemnomorskim stylu. Każdy kraj używa określonych kolorów, tkanin, tekstur i materiałów wynika to z wpływu ich kultury, tradycji, ale wszystkie zazwyczaj pozostają wierne i wprowadzają do wnętrz, rustykalne meble, podłogi z twardego drewna lub kamienia i surowe tekstury ścian.
Styl śródziemnomorski był szalenie modny w roku 2000. Po jakimś czasie zaczął tracić swój urok na rzecz chłodnych, minimalistycznych palet. Ale jest to styl niezniszczalny, mocny i przebojowy dzięki swoim atutom. Po prawidłowym wykonaniu jest wyrafinowany, wygodny i po prostu oszałamiający.
Tak więc wraz z ciepłymi, ziemistymi tonami i naturalnymi fakturami, które obecnie są modne w designie, wracamy do jednego z bardziej ponadczasowych stylów. Od antycznego włoskiego stylu po grecko-rzymskie wzory, dzisiejsze spojrzenie na Morze Śródziemne zastanawia nas, czy ten ponadczasowy trend naprawdę może wyjść z mody?
Nieduże mieszkanie na peryferiach Warszawy, jak za dotknięciem zaczarowanej różdżki, zamieniło się w śródziemnomorskie, przytulne miejsce, w którym chętnie odpoczywa teraz steward rejsowych linii lotniczych.
Przez kilka tygodni powstawało komfortowe, naturalne wnętrze wypełnione paletą jasnych barw przełamanych pasami żeglarskimi, dekoracjami marynistycznymi., muszlami i lampionami.
Biała cegła na ścianie oraz duże plakaty z rysunkami statków parowych, którymi pasjonuje się właściciel, dopełniły charakteru.